Zgodovina

Katoliška karizmatična prenova se je začela leta 1967 v ZDA, ko je skupina študentov katoliške univerze v Duquesnu v Pittsburghu na duhovnem vikendu zavzeto premišljevala binkoštni dogodek prve Cerkve.

Pittsburgh1Pittsburgh2

Molili so k Svetemu Duhu, da bi milost prvih binkošti tudi sami doživeli.

Prišlo je do izlitja Svetega Duha, z manifestacijo karizem, tako kot beremo v Svetem pismu.

Za ta dogodek se je v katoliških krogih v ZDA hitro razvedelo in karizmatična molitvena občestva so se brez kakršnekoli reklame in organizirane podpore naglo - toda vsekakor tudi s priložnostnim živim pričevanjem udeležencev po vsem svetu - razširila po vseh ZDA in nato po vsem svetu.

Danes v molitvena občestva KKP redno prihaja več kot 80 milijonov katoličanov po vsem svetu, kar pomeni, da je daleč najmočnejši pokoncilski duhovni tok v Cerkvi.

Pri nas se občestva (trenutno jih je več kot 100) KKP zbirajo že več kot 40 let.